درمان ناباروری

ناباروری

درمان ناباروری و نازایی یکی از مشکلاتی است که ممکن است زوج های بسیاری را درگیر خود کرده باشد .متاسفانه امروزه ناباروری که به دلایل مصرف غذاها ،داروهای شیمیایی ،مبتلا بودن به بیماری های خاص و فعالیت در محیط های صنعتی در بین افراد زیاد شده است این عوامل می توانند زمینه ساز ناباروری در افراد گردند .

خوشبختانه امروزه  با کمک روش های نوینی که ابداع شده است و توسط متخصص زنان در غرب تهران  تقریبا می توان مشکل بسیاری از افراد را  که از ناباروری رنج می برند را حل کرد .اما با وجود تمام این شیوه های درمانی جدید زوج هایی هستند که به دلایلی مثل هزینه های زیاد و یا قبول نکردن شیوه های درمانی دچار ناباروری هستند . بعضی از زوج ها بعضی از روش های درمان ناباروری را بنا بر باور های غلط نمی پذیرند از جمله این روش ها همانند تخمک گذاری  یا لقاح اهدایی می باشند .

مراکز درمان ناباروری

برای درمان ناباروری سعی کنید به مراکز معتبر مراجعه کنید تا بتوانند تخصصی تر به درمان ناباروری شما کمک کنند .

برای تشخیص مراکز درمانی معتبر باید نکاتی را در نظر داشته باشید از جمله اینکه مرکزی که برای درمان انتخاب می کنید حتما متخصص ناباروری مردان ،متخصص ناباروری زنان و همچنین جنین شناسی در مرکز خود داشته باشند.اگر یک مرکز درمانی این خصوصیات را داشته باشد دیگر بیمار مجبور نیست که برای انجام آزمایشات به مراکز دیگری مراجعه کند. مرکز درمانی ناباروری، که این سه تیم را در بخش کاری خود داشته باشد می تواند به نسبت قوی تر درمان را انجام دهد .مراکز درمان ناباروری در درجه اول علت ناباروری را در مردان و زنان تشخیص می دهد و در این صورت است که می تواند با دید بازتری برای درمان اقدام کند . اگر تشخیص علت ناباروری به درستی انجام شود میزان موفقیت به مراتب بیشتر می شود .

درمان-ناباروری (2)

یکی دیگر از نکاتی که اهمیت بسیاری در میزان موفقیت دارد ،رعایت کردن فاصله در بین درمان ها می باشد .اگر زوج ها نتوانند فاصله درمان ها را به هر دلیلی رعایت کنند ،داروها تاثیر خود را از دست می دهند و می توانند برمیزان موفقیت درمان تاثیر بگذارند .

هر چه طول دوره درمان ناباروری افزایش یابد به نسبت هزینه ها نیز افزایش می یابند در نتیجه این امر نتیجه هزینه های سرسام آوری می شود که ممکن است در بعضی از مواقع مانع از ادامه درمان شوند . از طرفی سن زوج ها در درمان ناباروری از اهمیت ویژه ای برخوردار است .بالا رفتن سن در زوج ها می تواند در روند درمان ناباروری مخرب واقع شود .براساس تخمینی که زده شده است شانس درمان برای زنان بالای 40 سال تنها 10 در صد است در حالی که برای زنان 25-30 سال احتمال موفقیت 30-35 در صد می باشد .

هزینه های درمان ناباروری

هزینه های درمان ناباروری معمولا زیاد می باشد . یکی از دلایل این هزینه های بالا این است که بیشتر داروهایی که برای ناباروری استفاده می شود وارداتی هستند و از کشور های دیگر وارد می شوند .همین مساله می تواند این هزینه ها را دو برابر کند . .تمام زوج ها برای نتیجه بخش بودن درمان خود حداقل باید 5 دوره درمانی را پشت سر بگذارند ،این دورهای درمانی شامل داروها ،اتاق عمل ،خدمات پاراکلینیکی و.. می شود .البته در کنار این دورهای درمانی انجام آزمایشات مختلف ،سونوگرافی و یا جراحی های تشخیصی نیز برای زوج ها تجویز می شود که می تواند تاثیر مستقیم بر هزینه ها داشته باشند .

علل ناباروری در مردان و زنان

ناباروری در مردان و زنان می تواند به دلایل مختلفی انجام شود .در واقع بروز اختلالات می تواند این احتمال را افزایش دهد . بعد از اینکه زوجین به متخصص زنان در غرب تهران  برای درمان مراجعه کردند ،متخصص زنان برای آن ها 12 بار تلاش برای بچه دار شدن را تجویز می کند و اگر نتوانند در این زمان موفق به بارداری  شوند در نتیجه احتمال ناباروری در آن ها را عنوان می کند که می تواند این احتمال به دلیل زن و یا مرد باشد . متخصص زنان در این مرحله برای آن ها اقدام به درمان را پیشنهاد می دهد .

اما اگر بخواهیم این علل را باز گو کنیم می توانیم موارد زیر را نام ببریم

گاهی ناباروری به دلیل عدم وجود اسپرم فعال و البته محرک وجود دارد

نبود اسپرم سالم نیز می تواند ناباروری را باعث گردد

ناباروری می تواند به دلیل از بین رفتن اسپرم در مسیر به وجود آید .در بعضی از حالات اسپرم نمی تواند به تخمک برسد

گاهی نیز به دلیل اینکه فاکتور های مناسبی در اسپرم و تخمک وجود ندارد شرایط لقاح خوب نمی باشد ،که می تواند از علل ناباروری باشد .

گاهی هم  تخمک های سالمی وجود ندارند و لوله های رحمی دچار اختلال می باشند

عدم وجود محیط مناسب برای لقاح

تمامی موارد می تواند ناباروری را مردان و زنان باعث شود .

اقدام به درمان ناباروری در شرایطی از الزامات می باشد ؟

در بعضی از موارد علائمی در مردان و زنان وجود دارد که دیگر حتی نیاز به تلاش دوباره برای بارداری نمی باشد و پزشک به آن ها توصیه می کند که هر چه زودتر درمان را آغاز کنند .
در صورتی که در بدن مرد رویش موها طبیعی نباشد

اگر بیضه مرد به عفونتی مبتلا شده باشد ،البته این عفونت می تواند به دلیل جراحی و یا وارد آمدن ضربه باشد .

مردانی که کوتاهی و یا بلندی قد به صورت مفرط دارند .

زنان با سابقه چسبندگی در ناحیه شکم و یا جراحی های شکم

افرادی که در خانواده خود سابقه ناباروری به مقدار زیادی دارند

اگر زوج در رده سنی بالایی باشند ،مثلا زن بالای 35 سال داشته باشد . در صورت ناباروری در این موارد باید هر چه زود تر علت ناباروری توسط بهترین متخصص زنان در غرب تهران مشخص گردد و سپس درمان را شروع کنند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *